Sabah kahvaltısı her zaman altın öğün olarak kabul görmüştür. Güne iyi başlamak, tok mide ve canlı bir zihin ile devam etmek için uzmanlar sıkı bir kahvaltı öneriyor. Özellikle sabahın erken saatlerinde işe ve okula giden, yoğun bir tempoya karışanlar için günü verimli geçirmenin sırlarından biri kahvaltıdır. Vücut gece boyunca gıdasız kaldığından sabah uyandıktan bir süre sonra besine ihtiyaç duyar. Kahvaltıda sağlıklı yağlar, proteinler, vitaminler, mineraller almak ve güne bedenen hazır olmak gerekiyor. İyi bir kahvaltının ruh haline de olumlu etkileri olduğu ispatlanmıştır. Sağlıklı vücut, iyi bir zihin sağlığı, enerjik bir yaşam için kahvaltı etmeden sokağa çıkılmaması öneriliyor.

Pratik Kahvaltı Önerileri

Kahvaltı kimisi için güne başlarken yapılan en güzel eylemlerden biridir. Şairin “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” dediği gibi kahvaltı belli bir grup için olmazsa olmazlardandır. Ancak herkes için bunu söylemek güç. Çoğu insan işe, okula yetişmek için kahvaltıyı es geçiyor, pastaneden aldıkları poğaçalarla idare ediyor. Pastanedeki yağlı çörekler, poğaçalar hiç kahvaltı yapmamak kadar zararlı. Beslenme uzmanları, kahvaltı yapacak vakit bulamayanlar ya da kahvaltı yapmak istediği halde sevmediği için bu öğünü kötü şekilde geçirenler için şahane pratik kahvaltılar öneriyor.

“Sandviçler ile güne sağlıklı başlayın!”

Beslenme uzmanlarının önerdiği sağlıklı sandviçler her damak zevkine uyum sağlıyor. Akdeniz esintileri, mevsim yeşillikleri, doğal kahvaltılık ürünler, özel yöntemlerle yapılan leziz soslar, doğal peynirler, kişiye enerji veren özel aromalar ortaya muhteşem sandviçler çıkmasını sağlıyor. Her güne alelacele ağza tıkılmış peynir ve zeytinler ya da yağlı çörekler yerine içeriği dolu ve nefis lezzete sahip sandviçler ile başlamak istemez miydiniz? Grango bu amaçla yola çıkarak Doğu’nun, Ege’nin, Akdeniz’in, Karadeniz’in eşsiz İç Anadolu’nun en doğal lezzetlerini bir araya getiriyor ve her gün yemek isteyeceğiniz sağlıklı sandviçler hazırlıyor. Üstelik glütensiz, doğal malzemelerden, sağlıklı içeriklerden hazırlanan sandviçler. Beslenme uzmanları, güne zinde başlamanın yollarından biri olarak sağlıklı bir kahvaltı öneriyor. Farklı lezzetlerle hazırlanmış bir sandviç her güne yeni bir enerji ile başlamanızı sağlar. 


Melike ŞENKAL

GranGo Foods Beslenme Uzmanı